Hechtcursus VCMS x SEHSO

Op 19 en 26 november hebben VCMS Rotterdam en SEHSO Rotterdam samen de jaarlijkse hechtcursus georganiseerd. 
De eerste avond zijn wij de avond begonnen met een presentatie van Johnson & Johnson. Aan de hand van deze presentatie hebben onze leden kennis gemaakt met de verschillen tussen alle soorten hechtmateriaal. Hierna werden de deelnemers in twee groepen verdeeld. Om en om volgde zij de volgende onderdelen:

– Lezing wondgenezing: Wat is er belangrijk als een patient binnenkomt op de SEH met een wond? Wat zijn de stages van wondgenezing? Welke factoren dragen positief en negatief bij aan wondgenezing? Deze vragen en meer werden met alle deelnemers besproken.

– Hechten: Tijdens de eerste avond werden de ‘basis hechttechnieken’ doorgenomen. Vooral het transcutaan hechten werd geoefend. Op de tweede avond werden de ‘gevorderde hechttechnieken’ geoefend. Onder anderen de Donati hechting en intracutaan hechten zijn langsgekomen.

Wij hopen dat aan de hand van deze hechtcursus onze leden weer wat nieuwe ‘chirurgische skills’ hebben geleerd!

Voor meer foto’s van deze avond, klik hier.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *